KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052185

nr 1405 2185

Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige

Stilleben. Signerad, daterad 1914. Motivet: 28x22, yttermått inklusive ram: 43x35, akvarell

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:43:55

6/6 09:02:29 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Anna Gardell-Ericson

Läs mer om Anna Gardell-Ericson